bison 3.7.90 - en to pl translation catalogue (250 entries)

en: number
pl: liczby

en: function
pl: funkcji

en: variable
pl: zmiennej

en: error: division by zero
pl: błąd: dzielenie przez zero

en: syntax error: invalid character: %c
pl: błąd składni: nieprawidłowy znak: %c

en: %@: syntax error
pl: %@: błąd składni

en: %@: syntax error: unexpected %u
pl: %@: błąd składni, niespodziewane %u

note: TRANSLATORS: '%@' is a location in a file, '%u' is an "unexpected token", and '%0e', '%1e'... are expected tokens at this point. For instance on the expression "1 + * 2", you'd get 1.5: syntax error: expected - or ( or number or function or variable before *
en: %@: syntax error: expected %0e before %u
pl: %@: błąd składni, oczekiwano %0e przed %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e before %u
pl: %@: błąd składni, oczekiwano %0e lub %1e przed %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e or %2e before %u
pl: %@: błąd składni, oczekiwano %0e, %1e lub %2e przed %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e or %2e or %3e before %u
pl: %@: błąd składni, oczekiwano %0e, %1e, %2e lub %3e przed %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e or %2e or %3e or %4e before %u
pl: %@: błąd składni, oczekiwano %0e, %1e, %2e, %3e lub %4e przed %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e or %2e or %3e or %4e or %5e before %u
pl: %@: błąd składni, oczekiwano %0e, %1e, %2e, %3e, %4e lub %5e przed %u

en: %@: syntax error: expected %0e or %1e or %2e or %3e or %4e or %5e etc., before %u
pl: %@: błąd składni, oczekiwano %0e, %1e, %2e, %3e, %4e, %5e itp. przed %u

en: end of line
pl: koniec linii

en: S/R conflicts (enabled by default)
pl: konflikty S/R (włączone domyślnie)

en: R/R conflicts (enabled by default)
pl: konflikty R/R (włączone domyślnie)

en: generate conflict counterexamples
pl: generowanie kontrprzykładów konfliktów

en: string aliases not attached to a symbol
pl: aliasy łańcuchów nie przywiązane do symbolu

en: obsolete constructs
pl: przestarzałe konstrukcje

en: empty rules without %empty
pl: puste reguły bez %empty

en: unset or unused midrule values
pl: nie ustawione lub nie użyte wartości pośrednie

en: useless precedence and associativity
pl: bezużyteczne pierwszeństwo i asocjacja

en: incompatibilities with POSIX Yacc
pl: niezgodność z POSIX Yacc

en: all other warnings (enabled by default)
pl: wszystkie pozostałe ostrzeżenia (włączone domyślnie)

en: all the warnings except 'counterexamples', 'dangling-alias' and 'yacc'
pl: wszystkie ostrzeżenia oprócz 'counterexamples', 'dangling-alias' i 'yacc'

en: turn off warnings in CATEGORY
pl: wyłączenie ostrzeżeń z KATEGORII

en: turn off all the warnings
pl: wyłączenie wszystkich ostrzeżeń

en: treat warnings as errors
pl: traktowanie ostrzeżeń jako błędów

en: Warning categories include:
pl: Kategorie ostrzeżeń obejmują:

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: error
pl: błąd

en: fatal error
pl: błąd krytyczny

en: note
pl: uwaga

en: POSIX Yacc does not support %s
pl: POSIX Yacc nie obsługuje %s

en: deprecated directive: %s, use %s
pl: przestarzała dyrektywa: %s, użyj %s

en: duplicate directive
pl: powtórzona dyrektywa

en: duplicate directive: %s
pl: powtórzona dyrektywa: %s

en: previous declaration
pl: poprzednia deklaracja

en: only one %s allowed per rule
pl: tylko jedno %s dozwolone na jedną regułę

en: syntax error
pl: błąd składni

en: unexpected %0$s
pl: niespodziewany symbol %0$s

en: expected %1$s before %0$s
pl: oczekiwano %1$s przed %0$s

en: expected %1$s or %2$s before %0$s
pl: oczekiwano %1$s lub %2$s przed %0$s

en: expected %1$s or %2$s or %3$s before %0$s
pl: oczekiwano %1$s, %2$s lub %3$s przed %0$s

en: expected %1$s or %2$s or %3$s or %4$s before %0$s
pl: oczekiwano %1$s, %2$s, %3$s lub %4$s przed %0$s

en: Conflict between rule %d and token %s resolved as shift
pl: Konflikt pomiędzy regułą %d i symbolem leksykalnym %s rozwiązany jako przesunięcie

en: Conflict between rule %d and token %s resolved as reduce
pl: Konflikt pomiędzy regułą %d i symbolem leksykalnym %s rozwiązany jako redukcja

en: Conflict between rule %d and token %s resolved as an error
pl: Konflikt pomiędzy regułą %d i symbolem leksykalnym %s rozwiązany jako błąd

en: State %d
pl: Stan %d

en: conflicts: %d shift/reduce, %d reduce/reduce
pl: konflikty: %d przesunięcie/redukcja, %d redukcja/redukcja

en: conflicts: %d shift/reduce
pl: konflikty: %d przesunięcie/redukcja

en: conflicts: %d reduce/reduce
pl: konflikty: %d redukcja/redukcja

en: shift/reduce conflicts for rule %d: %d found, %d expected
pl: konflikty przesunięcie/redukcja dla reguły %d: znaleziono %d, spodziewano się %d

en: reduce/reduce conflicts for rule %d: %d found, %d expected
pl: konflikty redukcja/redukcja dla reguły %d: znaleziono %d, spodziewano się %d

en: %%expect-rr applies only to GLR parsers
pl: %%expect-rr odnosi się tylko do analizatorów składni GLR

en: shift/reduce conflicts: %d found, %d expected
pl: konflikty przesunięcie/redukcja: znaleziono %d, spodziewano się %d

en: %d shift/reduce conflict | %d shift/reduce conflicts
pl[0]: %d konflikt przesunięcie/redukcja
pl[1]: %d konflikty przesunięcie/redukcja
pl[2]: %d konfliktów przesunięcie/redukcja

en: reduce/reduce conflicts: %d found, %d expected
pl: konflikty redukcja/redukcja: znaleziono %d, spodziewano się %d

en: %d reduce/reduce conflict | %d reduce/reduce conflicts
pl[0]: %d konflikt redukcja/redukcja
pl[1]: %d konflikty redukcja/redukcja
pl[2]: %d konfliktów redukcja/redukcja

en: rerun with option '-Wcounterexamples' to generate conflict counterexamples
pl: aby wygenerować kontrprzykłady konfliktów, można uruchomić z opcją '-Wcounterexamples'

en: Example
pl: Przykład

en: First example
pl: Pierwszy przykład

en: Second example
pl: Drugi przykład

en: Shift derivation
pl: Wywód przesunięcia

en: First reduce derivation
pl: Pierwszy wywód przesunięcia

en: Reduce derivation
pl: Wywód redukcji

en: Second reduce derivation
pl: Drugi wywód redukcji

en: shift/reduce conflict on token %s
pl: konflikt przesunięcie/redukcja przy symbolu leksykalnym %s

en: reduce/reduce conflict on token %s | reduce/reduce conflict on tokens %s
pl[0]: konflikt redukcja/redukcja przy symbolu leksykalnym %s
pl[1]: konflikt redukcja/redukcja przy symbolach leksykalnych %s
pl[2]: konflikt redukcja/redukcja przy symbolach leksykalnych %s

en: %s: cannot open
pl: %s: nie można otworzyć

en: input/output error
pl: błąd wejścia/wyjścia

en: cannot close file
pl: nie można zamknąć pliku

en: refusing to overwrite the input file %s
pl: odmowa nadpisania pliku wejściowego %s

en: conflicting outputs to file %s
pl: konflikt wyjść do pliku %s

en: %s: cannot backup
pl: %s: nie można wykonać kopii zapasowej

en: colorize the output
pl: kolorowanie wyjścia

en: don't colorize the output
pl: bez kolorowania wyjścia

en: colorize if the output device is a tty
pl: kolorowanie, jeśli urządzeniem wyjściowym jest tty

note: TRANSLATORS: Use the same translation for WHEN as in the --color=WHEN help message.
en: WHEN can be one of the following:
pl: KIEDY może być jednym z:

en: describe the states
pl: opis stanów

en: complete the core item sets with their closure
pl: uzupełnienie zbiorów elementów podstawowych ich domknięciem

en: explicitly associate lookahead tokens to items
pl: bezpośrednie wiązanie wyszukiwanych symboli leksykalnych z elementami

en: describe shift/reduce conflicts solving
pl: opis rozwiązywania konfliktów przesunięcie/redukcja

en: include all the above information
pl: dołączenie wszystkich powyższych informacji

en: disable the report
pl: wyłączenie raportu

note: TRANSLATORS: Use the same translation for THINGS as in the --report=THINGS help message.
en: THINGS is a list of comma separated words that can include:
pl: TEMATY to lista rozdzielonych przecinkami słów spośród:

en: TRACES is a list of comma separated words that can include:
pl: INFORMACJE to lista rozdzielonych przecinkami słów spośród:

en: show errors with carets
pl: błędy ze wskazaniami

en: show machine-readable fixes
pl: poprawki czytelne dla maszyny

en: do not generate any file
pl: bez generowania żadnego pliku

en: all of the above
pl: wszystkie powyższe

en: disable all of the above
pl: wyłączenie wszystkich powyższych

note: TRANSLATORS: Use the same translation for FEATURES as in the --feature=FEATURES help message.
en: FEATURES is a list of comma separated words that can include:
pl: FUNKCJE to lista rozdzielonych przecinkami słów spośród:

en: Try '%s --help' for more information.
pl: Spróbuj '%s --help' aby uzyskać więcej informacji.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE
pl: Składnia: %s [OPCJA]... PLIK

en: Generate a deterministic LR or generalized LR (GLR) parser employing
    LALR(1), IELR(1), or canonical LR(1) parser tables.
pl: Tworzy deterministyczny analizator składni LR lub uogólniony LR (GLR)
    używając tablic LALR(1), IELR(1) lub kanonicznej LR(1).

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
pl: Obowiązkowe argumenty dla długich opcji są obowiązkowe również dla krótkich opcji.

en: The same is true for optional arguments.
pl: To samo dotyczy argumentów opcjonalnych.

en: Operation Modes:
      -h, --help                 display this help and exit
      -V, --version              output version information and exit
          --print-localedir      output directory containing locale-dependent data
                                 and exit
          --print-datadir        output directory containing skeletons and XSLT
                                 and exit
      -u, --update               apply fixes to the source grammar file and exit
      -f, --feature[=FEATURES]   activate miscellaneous features
pl: Tryby działania:
      -h, --help                 wyświetla pomoc i kończy pracę
      -V, --version              wyświetla informacje o wersji i kończy pracę
          --print-localedir      wyświetla katalog z danymi dotyczącymi lokalizacji
                                 i kończy pracę
          --print-datadir        wyświetla katalog zawierający szkielety i XSLT
                                 i kończy pracę
      -u, --update               nanosi poprawki w pliku źródłowym gramatyki
                                 i kończy pracę
      -f, --feature[=FUNKCJA]    aktywuje różne funkcje programu

en: Diagnostics:
      -W, --warnings[=CATEGORY]  report the warnings falling in CATEGORY
          --color[=WHEN]         whether to colorize the diagnostics
          --style=FILE           specify the CSS FILE for colorizer diagnostics
pl: Diagnostyka:
      -W, --warnings[=KATEGORIA] zgłasza ostrzeżenia dotyczące danej kategorii
          --color[=KIEDY]        określa czy kolorować informacje diagnostyczne
          --style=PLIK           określa PLIK CSS do kolorowania diagnostyki

en: Tuning the Parser:
      -L, --language=LANGUAGE          specify the output programming language
      -S, --skeleton=FILE              specify the skeleton to use
      -t, --debug                      instrument the parser for tracing
                                       same as '-Dparse.trace'
          --locations                  enable location support
      -D, --define=NAME[=VALUE]        similar to '%define NAME VALUE'
      -F, --force-define=NAME[=VALUE]  override '%define NAME VALUE'
      -p, --name-prefix=PREFIX         prepend PREFIX to the external symbols
                                       deprecated by '-Dapi.prefix={PREFIX}'
      -l, --no-lines                   don't generate '#line' directives
      -k, --token-table                include a table of token names
      -y, --yacc                       emulate POSIX Yacc
pl: Dostrajanie analizatora składni:
      -L, --language=JĘZYK       używa wyjściowy język programowania
      -S, --skeleton=PLIK        używa podanego szkieletu
      -t, --debug                produkuje analizator do śledzenia
                                 to samo, co '-Dparse.trace'
          --locations            włącza obliczanie lokacji
      -D, --define=NAZWA[=WARTOŚĆ] podobnie jak '%define NAZWA "WARTOŚĆ"'
      -F, --force-define=NAZWA[=WARTOŚC] nadpisuje '%define NAZWA "WARTOŚĆ"'
      -p, --name-prefix=PREFIKS  dopisuje początkowy PREFIKS do zewnętrznych symboli
                                 zastąpione przez '-Dapi.prefix=PREFIKS'
      -l, --no-lines             zabrania tworzenia dyrektyw '#line'
      -k, --token-table          dołącza tablicę nazw symboli leksykalnych
      -y, --yacc                 emuluje POSIX Yacc

en: Output Files:
      -H, --header=[FILE]           also produce a header file
      -d                            likewise but cannot specify FILE (for POSIX Yacc)
      -r, --report=THINGS           also produce details on the automaton
          --report-file=FILE        write report to FILE
      -v, --verbose                 same as '--report=state'
      -b, --file-prefix=PREFIX      specify a PREFIX for output files
      -o, --output=FILE             leave output to FILE
      -g, --graph[=FILE]            also output a graph of the automaton
          --html[=FILE]             also output an HTML report of the automaton
      -x, --xml[=FILE]              also output an XML report of the automaton
      -M, --file-prefix-map=OLD=NEW replace prefix OLD with NEW when writing file paths
                                    in output files
pl: Pliki wyjściowe:
      -H, --header=[PLIK]        produkuje także plik nagłówkowy
      -d                         podobnie, ale bez podania PLIKU (dla POSIX Yacc)
      -r, --report=TEMATY        produkuje także szczegóły na temat automatu
          --report-file=PLIK     zapisuje raport do PLIKU
      -v, --verbose              to samo co '--report=state'
      -b, --file-prefix=PREFIKS  ustaw PREFIKS dla plików wyjściowych
      -o, --output=PLIK          przekierowuje wyjście do PLIKU
      -g, --graph[=PLIK]         produkuje także graf automatu
          --html[=PLIK]          produkuje także raport HTML na temat automatu
      -x, --xml[=PLIK]           produkuje także raport XML na temat automatu
      -M, --file-prefix-map=STARY=NOWY podmiana prefiksu STARY na NOWY przy zapisie
                                       ścieżek w plikach wyjściowych

en: Report bugs to <%s>.
pl: O błędach programu poinformuj <%s>.

en: %s home page: <%s>.
pl: strona domowa %s: <%s>.

en: General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
pl: Ogólna pomoc w używaniu oprogramowania GNU: <https://www.gnu.org/gethelp/>.

note: TRANSLATORS: Replace LANG_CODE in this URL with your language code to form one of the URLs at https://translationproject.org/team/. Otherwise, replace the entire URL with your translation team's email address.
en: Report translation bugs to <https://translationproject.org/team/>.
pl: O błędach tłumaczenia poinformuj <translation-team-pl@lists.sourceforge.net>.

en: For complete documentation, run: info bison.
pl: Dla pełnej dokumentacji, uruchom: info bison

en: Written by Robert Corbett and Richard Stallman.
pl: Napisany przez Roberta Corbetta i Richarda Stallmana.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; warunki kopiowania są opisane
    w źródłach. Autorzy nie dają ŻADNYCH gwarancji, w tym również gwarancji
    PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY LUB DO KONKRETNYCH CELÓW.

en: multiple skeleton declarations are invalid
pl: wielokrotne deklaracje szkieletu są nieprawidłowe

en: %s: invalid language
pl: %s: nieprawidłowy język

en: multiple language declarations are invalid
pl: wielokrotne deklaracje językowe są nieprawidłowe

en: invalid argument for %s: %s
pl: nieprawidłowy argument dla %s: %s

en: deprecated option: %s, use %s
pl: przestarzała opcja: %s, użyj %s

en: missing operand
pl: brakujący argument

en: extra operand %s
pl: dodatkowy argument %s

en: Grammar
pl: Gramatyka

en: // Generated by %s.
    // Report bugs to <%s>.
    // Home page: <%s>.
pl: // Utworzone przez %s.
    // Błędy proszę zgłaszać na adres <%s>.
    // Strona domowa: <%s>.

en: end of file
pl: koniec pliku

en: invalid token
pl: nieprawidłowy symbol leksykalny

en: line number overflow
pl: przepełnienie numeru linii

en: column number overflow
pl: przepełnienie numeru kolumny

en: byte number overflow
pl: przepełnienie numeru bajtu

en: rule useless in parser due to conflicts
pl: bezużyteczna reguła w analizatorze z powodu konfliktów

en: fix-its can be applied.  Rerun with option '--update'.
pl: poprawki mogą być naniesione. Uruchom z opcją '--update'.

en: %%define variable %s redefined
pl: zredefiniowana zmienna %%define %s

en: previous definition
pl: poprzednia definicja

en: %s: undefined %%define variable %s
pl: %s: niezdefiniowana zmienna %%define %s

en: %%define variable '%s' requires '{...}' values
pl: zmienna %%define '%s' wymaga wartości '{...}'

en: %%define variable '%s' requires keyword values
pl: zmienna %%define '%s' wymaga wartości w postaci słów kluczowych

en: %%define variable '%s' requires '"..."' values
pl: zmienna %%define '%s' wymaga wartości '"..."'

en: invalid value for %%define Boolean variable %s
pl: nieprawidłowa wartość dla boole'owskiej zmiennej %%define %s

en: invalid value for %%define variable %s: %s
pl: nieprawidłowa wartość dla zmiennej %%define %s: %s

en: accepted value: %s
pl: zaakceptowana wartość: %s

en: string
pl: łańcuch

en: translatable string
pl: łańcuch do tłumaczenia

en: [identifier]
pl: [identyfikator]

en: character literal
pl: literał znakowy

en: epilogue
pl: epilog

en: identifier
pl: identyfikator

en: identifier:
pl: identyfikator:

en: <tag>
pl: <znacznik>

en: integer literal
pl: literał całkowitoliczbowy

en: character literals cannot be nonterminals
pl: literały znakowe nie mogą być symbolami nieterminalnymi

en: character literals cannot be used together with %s
pl: literałów znakowych nie można używać z %s

en: definition of %s
pl: definicja %s

en: missing identifier in parameter declaration
pl: brakujący identyfikator w deklaracji parametrów

en: invalid version requirement: %s
pl: nieprawidłowe wymaganie wersji: %s

en: require bison %s, but have %s
pl: wymagany jest bison %s, ale obecny to %s

en: State %d
pl: Stan %d

en: %s failed with status %d
pl: %s nie powiódł się z kodem wyjścia %d

en: shift, and go to state %d
pl: przesunięcie, i przejście do stanu %d

en: go to state %d
pl: przejście do stanu %d

en: error (nonassociative)
pl: błąd (symbol niełączący się)

en: accept
pl: akceptowanie

en: reduce using rule %d (%s)
pl: redukcja przy użyciu reguły %d (%s)

en: $default
pl: $domyślnie

en: Terminals, with rules where they appear
pl: Symbole terminalne i reguły, w których występują

en: Nonterminals, with rules where they appear
pl: Symbole nieterminalne i reguły, w których występują

en: on left:
pl: po lewej:

en: on right:
pl: po prawej:

en: Rules useless in parser due to conflicts
pl: Bezużyteczne reguły w analizatorze z powodu konfliktów

en: result type clash on merge function %s: <%s> != <%s>
pl: niezgodność typów powrotu przy połączeniu funkcji %s: <%s> != <%s>

en: duplicated symbol name for %s ignored
pl: zignorowano powtórzoną nazwę symbolu dla %s

en: rule given for %s, which is a token
pl: reguła dana dla symbolu leksykalnego %s

en: type clash on default action: <%s> != <%s>
pl: konflikt typu w domyślnej akcji: <%s> != <%s>

en: empty rule for typed nonterminal, and no action
pl: pusta reguła i brak akcji dla symbolu nieterminalnego z określeniem typu

en: unused value: $%d
pl: nieużywana wartość: $%d

en: unset value: $$
pl: nieustawiona wartość: $$

en: %%empty on non-empty rule
pl: %%empty w niepustej regule

en: empty rule without %%empty
pl: pusta reguła bez %%empty

en: token for %%prec is not defined: %s
pl: symbol leksykalny dla %%prec nie jest zdefiniowany: %s

en: only midrule actions can be typed: %s
pl: tylko akcje pośrednie mogą być otypowane: %s

en: %s affects only GLR parsers
pl: %s wpływa tylko na analizatory składni GLR

en: %s must be followed by positive number
pl: za %s musi być umieszczona liczba dodatnia

en: POSIX Yacc does not support typed midrule actions
pl: POSIX Yacc nie obsługuje otypowanych akcji pośrednich

en: rule is too long
pl: zbyt długa reguła

en: the start symbol %s is undefined
pl: symbol początkowy %s jest niezdefiniowany

en: the start symbol %s is a token
pl: symbol początkowy %s jest symbolem leksykalnym

en: no rules in the input grammar
pl: brak reguł w gramatyce wejściowej

en: rule useless in grammar
pl: reguła bezużyteczna w gramatyce

en: nonterminal useless in grammar: %s
pl: Symbol nieterminalny bezużyteczny w gramatyce: %s

en: Nonterminals useless in grammar
pl: Symbole nieterminalne bezużyteczne w gramatyce

en: Terminals unused in grammar
pl: Nieużywane symbole terminalne w gramatyce

en: Rules useless in grammar
pl: Bezużyteczne reguły w gramatyce

en: %d nonterminal useless in grammar | %d nonterminals useless in grammar
pl[0]: %d bezużyteczny symbol nieterminalny w gramatyce
pl[1]: %d bezużyteczne symbole nieterminalne w gramatyce
pl[2]: %d bezużytecznych symboli nieterminalnych w gramatyce

en: %d rule useless in grammar | %d rules useless in grammar
pl[0]: %d bezużyteczna reguła w gramatyce
pl[1]: %d bezużyteczne reguły w gramatyce
pl[2]: %d bezużytecznych reguł w gramatyce

en: start symbol %s does not derive any sentence
pl: początkowy symbol %s nie dziedziczy żadnego zdania

en: stray '%s'
pl: zabłąkany '%s'

en: refers to: %c%s at %s
pl: odnosi się do: %c%s w %s

en: possibly meant: %c
pl: może chodziło o: %c

en: , hiding %c
pl: , ukrywanie %c

en:  at %s
pl:  w %s

en: , cannot be accessed from midrule action at $%d
pl: , nie jest dostępne z akcji pośredniej w $%d

en: integer out of range: %s
pl: liczba całkowita poza zakresem: %s

en: invalid reference: %s
pl: nieprawidłowe odwołanie: %s

en: syntax error after '%c', expecting integer, letter, '_', '[', or '$'
pl: błąd składni za znakiem '%c', spodziewano się liczby, litery, '_', '[', lub '$'

en: symbol not found in production before $%d: %.*s
pl: nie znaleziono symbolu w produkcji przed $%d: %.*s

en: symbol not found in production: %.*s
pl: nie znaleziono symbolu w produkcji: %.*s

en: misleading reference: %s
pl: mylące odniesienie: %s

en: ambiguous reference: %s
pl: niejednoznaczne odniesienie: %s

en: explicit type given in untyped grammar
pl: jawny typ w gramatyce beztypowej

en: $$ for the midrule at $%d of %s has no declared type
pl: $$ w pozycji $%d należący do pośredniej reguły %s nie posiada zadeklarowanego typu

en: $$ of %s has no declared type
pl: $$ należący do %s nie posiada zadeklarowanego typu

en: $%s of %s has no declared type
pl: $%s należący do %s nie posiada zadeklarowanego typu

en: multiple occurrences of $%d with api.value.automove
pl: wiele wystąpień $%d z api.value.automove

en: invalid number after \-escape: %s
pl: nieprawidłowa liczba po \-escape: %s

en: stray ',' treated as white space
pl: zabłąkany znak ',' potraktowany jako biały znak

en: invalid directive: %s
pl: nieprawidłowa dyrektywa: %s

en: invalid identifier: %s
pl: nieprawidłowy identyfikator: %s

en: invalid character | invalid characters
pl[0]: nieprawidłowy znak
pl[1]: nieprawidłowe znaki
pl[2]: nieprawidłowych znaków

en: invalid null character
pl: nieprawidłowy pusty znak

en: unexpected identifier in bracketed name: %s
pl: niespodziewany identyfikator w nazwie: %s

en: an identifier expected
pl: oczekiwano identyfikatora

en: invalid character in bracketed name | invalid characters in bracketed name
pl[0]: nieprawidłowy znak w nazwie
pl[1]: nieprawidłowe znaki w nazwie
pl[2]: nieprawidłowych znaków w nazwie

en: POSIX Yacc does not support string literals
pl: POSIX Yacc nie obsługuje literałów łańcuchowych

en: empty character literal
pl: pusty literał znakowy

en: extra characters in character literal
pl: dodatkowe znaki w literale znakowym

en: invalid character after \-escape: %s
pl: nieprawidłowy znak po \-escape: %s

en: POSIX Yacc does not support hexadecimal literals
pl: POSIX Yacc nie obsługuje literałów szesnastkowych

en: missing %s at end of file
pl: brakujący %s na końcu pliku

en: missing %s at end of line
pl: brakujący %s na końcu linii

en: unclosed %s directive in skeleton
pl: niedomknięta dyrektywa %s w szkielecie

en: too few arguments for %s directive in skeleton
pl: za mało argumentów dla dyrektywy %s w szkielecie

en: too many arguments for %s directive in skeleton
pl: za dużo argumentów dla dyrektywy %s w szkielecie

en: POSIX Yacc forbids dashes in symbol names: %s
pl: POSIX Yacc zabrania myślników w nazwach symboli: %s

en: %s redeclaration for %s
pl: %s redeklaracja dla %s

en: %s redeclaration for <%s>
pl: %s redeklaracja dla <%s>

en: symbol %s redeclared as a token
pl: symbol %s zadeklarowany ponownie jako leksykalny

en: symbol %s redeclared as a nonterminal
pl: symbol %s zadeklarowany ponownie jako nieterminalny

en: symbol %s is used, but is not defined as a token and has no rules; did you mean %s?
pl: użyty symbol %s nie jest zdefiniowany jako symbol leksykalny i nie posiada reguł; miało być %s?

en: symbol %s is used, but is not defined as a token and has no rules
pl: użyty symbol %s nie jest zdefiniowany jako symbol leksykalny i nie posiada reguł

en: POSIX yacc reserves %%type to nonterminals
pl: POSIX yacc rezerwuje %%type dla symboli nieterminalnych

en: symbol %s redeclared
pl: zredefiniowany symbol %s

en: nonterminals cannot be given a token code
pl: symbole nieterminalne nie mogą mieć nadanych kodów

en: redefining code of token %s
pl: przedefiniowanie kodu symbolu leksykalnego %s

en: code of token %s too large
pl: kod symbolu leksykalnego %s zbyt duży

en: string literal %s not attached to a symbol
pl: literał łańcuchowy %s nie jest dołączony do symbolu

en: useless %s for type <%s>
pl: bezużyteczny %s dla typu <%s>

en: type <%s> is used, but is not associated to any symbol
pl: użyty typ <%s> nie jest powiązany z żadnym symbolem

en: nonterminals cannot be given a string alias
pl: symbole nieterminalne nie mogą mieć aliasów w postaci łańcuchów

en: symbol %s used more than once as a literal string
pl: symbol %s użyty więcej niż jeden raz jako łańcuch literalny

en: symbol %s given more than one literal string
pl: symbol %s podany więcej niż jeden łańcuch literalny

en: code %d reassigned to token %s
pl: kod %d przypisany na nowo do symbolu leksykalnego %s

en: previous declaration for %s
pl: poprzednia deklaracja dla %s

en: token number too large
pl: numer symbolu leksykalnego zbyt duży

en: useless precedence and associativity for %s
pl: bezużyteczne pierwszeństwo i asocjacja dla %s

en: useless precedence for %s
pl: bezużyteczne pierwszeństwo dla %s

en: useless associativity for %s, use %%precedence
pl: bezużyteczna asocjacja dla %s, użyj %%precedence
