gnulib 4.0.0.2412 - en to pl translation catalogue (242 entries)

en: invalid argument %s for %s
pl: błędny argument %s opcji %s

en: ambiguous argument %s for %s
pl: niejednoznaczny argument %s opcji %s

en: Valid arguments are:
pl: Prawidłowe argumenty to:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
pl: ARGP_HELP_FMT: wartość %s jest mniejsza lub równa %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
pl: %.*s: Parametr ARGP_HELP_FMT wymaga podania wartości

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
pl: %.*s: Nieznany parametr ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
pl: Błędne dane w ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
pl: Argumenty obowiązkowe lub opcjonalne dla długich opcji są również obowiązkowe lub opcjonalne dla odpowiednich krótkich opcji.

en: Usage:
pl: Składnia:

en:   or:
pl:     lub:

en:  [OPTION...]
pl:  [OPCJA...]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
pl: Polecenie '%s --help' lub '%s --usage' pozwoli uzyskać więcej informacji.

en: Report bugs to %s.
pl: Prosimy zgłaszać błędy na adres %s.

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: give this help list
pl: wyświetlenie tego tekstu pomocy

en: give a short usage message
pl: wyświetlenie krótkiej informacji o składni polecenia

en: NAME
pl: NAZWA

en: set the program name
pl: określenie nazwy programu

en: SECS
pl: SEK

en: hang for SECS seconds (default 3600)
pl: zatrzymanie na SEK sekund (domyślnie 3600)

en: print program version
pl: wyświetlenie wersji programu

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
pl: (BŁĄD PROGRAMU) Nieznana wersja!?

en: %s: Too many arguments
pl: %s: Za dużo argumentów

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
pl: (BŁĄD PROGRAMU) Opcja powinna zostać rozpoznana!?

en: %u bitset_allocs, %u freed (%.2f%%).
pl: %u bitset_allocs, %u zwolniono (%.2f%%).

en: %u bitset_sets, %u cached (%.2f%%)
pl: %u bitset_sets, %u w pamięci podręcznej (%.2f%%)

en: %u bitset_resets, %u cached (%.2f%%)
pl: %u bitset_resets, %u w pamięci podręcznej (%.2f%%)

en: %u bitset_tests, %u cached (%.2f%%)
pl: %u bitset_tests, %u w pamięci podręcznej (%.2f%%)

en: count log histogram
pl: histogram liczników

en: size log histogram
pl: histogram rozmiarów

en: density histogram
pl: histogram gęstości

en: Bitset statistics:
pl: Statystyki operacji bitset:

en: Accumulated runs = %u
pl: Uruchomień łącznie = %u

en: cannot read stats file
pl: nie można odczytać pliku statystyk

en: bad stats file size
pl: błędny rozmiar pliku statystyk

en: cannot write stats file
pl: nie można zapisać pliku statystyk

en: cannot open stats file for writing
pl: nie można otworzyć pliku statystyk do zapisu

en: program error
pl: błąd programu

en: stack overflow
pl: przepełnienie stosu

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
pl: nie można odnaleźć katalogu tymczasowego, można spróbować ustawić $TMPDIR

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
pl: nie można utworzyć katalogu typczasowego z użyciem szablonu "%s"

en: cannot remove temporary file %s
pl: nie można usunąć pliku tymczasowego %s

en: cannot remove temporary directory %s
pl: nie można usunąć katalogu tymczasowego %s

en: error closing file
pl: błąd podczas zamykania pliku

en: write error
pl: błąd zapisu

en: preserving permissions for %s
pl: zachowywanie uprawnień do %s

en: error while opening %s for reading
pl: błąd podczas otwierania %s do odczytu

en: cannot open backup file %s for writing
pl: nie można otworzyć pliku zapasowego %s do zapisu

en: error reading %s
pl: błąd odczytu %s

en: error writing %s
pl: błąd zapisu %s

en: error after reading %s
pl: błąd po odczycie %s

en: fdopen() failed
pl: fdopen() nie powiodło się

en: C# compiler not found, try installing mono
pl: Nie znaleziono kompilatora C#, proszę spróbować zainstalować mono

en: C# virtual machine not found, try installing mono
pl: Nie znaleziono maszyny wirtualnej C#, proszę spróbować zainstalować mono

en: unbalanced [
pl: niesparowany [

en: invalid character class
pl: błędna klasa znaków

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
pl: składnia klasy znaków to [[:space:]], nie [:space:]

en: unfinished \ escape
pl: niedokończona sekwencja \

en: invalid content of \{\}
pl: błędna zawartość \{\}

en: regular expression too big
pl: wyrażenie regularne zbyt duże

en: unbalanced (
pl: niesparowany (

en: no syntax specified
pl: nie określono składni

en: unbalanced )
pl: niesparowany )

en: %s subprocess failed
pl: podproces %s zawiódł

en: regular empty file
pl: pusty zwykły plik

en: regular file
pl: zwykły plik

en: directory
pl: katalog

en: symbolic link
pl: dowiązanie symboliczne

en: message queue
pl: kolejka komunikatów

en: semaphore
pl: semafor

en: shared memory object
pl: obiekt w pamięci współdzielonej

en: typed memory object
pl: obiekt z typem w pamięci

en: block special file
pl: blokowy plik specjalny

en: character special file
pl: znakowy plik specjalny

en: contiguous data
pl: dane ciągłe

en: fifo
pl: potok

en: door
pl: plik door

en: multiplexed block special file
pl: multipleksowany blokowy plik specjalny

en: multiplexed character special file
pl: multipleksowany znakowy plik specjalny

en: multiplexed file
pl: plik multipleksowany

en: named file
pl: plik nazwany

en: network special file
pl: sieciowy plik specjalny

en: migrated file with data
pl: zmigrowany plik z danymi

en: migrated file without data
pl: zmigrowany plik bez danych

en: socket
pl: gniazdo

en: whiteout
pl: plik whiteout

en: weird file
pl: dziwny plik

en: Address family for hostname not supported
pl: Rodzina adresów dla podanej nazwy hosta nie jest obsługiwana

en: Temporary failure in name resolution
pl: Tymczasowy błąd rozwiązywania nazw

en: Bad value for ai_flags
pl: Błędna wartość ai_flags

en: Non-recoverable failure in name resolution
pl: Nienaprawialny błąd w rozwiązywaniu nazw

en: ai_family not supported
pl: ai_family zawiera nie obsługiwaną rodzinę protokołów

en: Memory allocation failure
pl: Błąd przydzielania pamięci

en: No address associated with hostname
pl: Brak adresu związanego z nazwą hosta

en: Name or service not known
pl: Nieznana nazwa lub usługa

en: Servname not supported for ai_socktype
pl: Usługa nie obsługiwana dla danego ai_socktype

en: ai_socktype not supported
pl: ai_socktype zawiera nie obsługiwany typ gniazda

en: System error
pl: Błąd systemowy

en: Argument buffer too small
pl: Bufor argumentu zbyt mały

en: Processing request in progress
pl: Przetwarzanie żądania jest w toku

en: Request canceled
pl: Żądanie anulowane

en: Request not canceled
pl: Żądanie nie anulowane

en: All requests done
pl: Wszystkie żądania wykonane

en: Interrupted by a signal
pl: Przerwane przez sygnał

en: Parameter string not correctly encoded
pl: Łańcuch parametru niepoprawnie zakodowany

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna; możliwości:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
pl: %s: nieznana opcja '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%s%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%s%s' requires an argument
pl: %s: opcja '%s%s' musi mieć argument

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%c'

en: invalid source_version argument to compile_java_class
pl: błędny argument source_version dla compile_java_class

en: invalid target_version argument to compile_java_class
pl: błędny argument target_version dla compile_java_class

en: failed to create "%s"
pl: nie udało się utworzyć "%s"

en: error while writing "%s" file
pl: błąd podczas zapisu pliku "%s"

en: Java compiler not found, try installing gcj or set $JAVAC
pl: Nie znaleziono kompilatora Javy, proszę spróbować zainstalować gcj lub ustawić $JAVAC

en: Java virtual machine not found, try installing gij or set $JAVA
pl: Nie znaleziono maszyny wirtualnej Javy, proszę spróbować zainstalować gij lub ustawić $JAVA

en: %s subprocess I/O error
pl: błąd we/wy podprocesu %s

en: cannot stat %s
pl: nie można wykonać stat na %s

en: cannot change permissions of %s
pl: nie można zmienić uprawnień do %s

en: cannot create directory %s
pl: nie można utworzyć katalogu %s

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: unable to record current working directory
pl: nie udało się zapisać bieżącego katalogu roboczego

en: failed to return to initial working directory
pl: nie udało się wrócić do początkowego katalogu roboczego

en: Failed to open /dev/zero for read
pl: Nie udało się otworzyć /dev/zero do odczytu

en: creation of reading thread failed
pl: tworzenie wątku czytającego nie powiodło sie

en: cannot set up nonblocking I/O to %s subprocess
pl: nie można ustawić nieblokującego we/wy dla podprocesu %s

en: communication with %s subprocess failed
pl: komunikacja z podprocesem %s nie powiodła się

en: write to %s subprocess failed
pl: zapis do podprocesu %s nie powiódł się

en: read from %s subprocess failed
pl: odczyt z podprocesu %s nie powiódł się

en: subprocess %s terminated with exit code %d
pl: podproces %s zakończył się z kodem wyjścia %d

en: creation of threads failed
pl: tworzenie wątków nie powiodło się

en: %s subprocess terminated with exit code %d
pl: podproces %s zakończył się kodem wyjścia %d

en: Success
pl: Sukces

en: No match
pl: Nic nie pasuje

en: Invalid regular expression
pl: Błędne wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Błędny znak sortowany

en: Invalid character class name
pl: Błędna nazwa klasy znaków

en: Trailing backslash
pl: Kończący znak `\'

en: Invalid back reference
pl: Błędne odniesienie wstecz

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
pl: Niesparowane [, [^, [:, [. lub [=

en: Unmatched ( or \(
pl: Niesparowane ( lub \(

en: Unmatched \{
pl: Niesparowane \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Błędna zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Błędny koniec zakresu

en: Memory exhausted
pl: Pamięć wyczerpana

en: Invalid preceding regular expression
pl: Błędne poprzedzające wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesny koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenie regularne zbyt duże

en: Unmatched ) or \)
pl: Niesparowane ) lub \)

en: No previous regular expression
pl: Brak poprzedniego wyrażenia regularnego

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
pl: ^[yYtT]

en: setting permissions for %s
pl: ustawianie uprawnień %s

en: Hangup
pl: Rozłączenie

en: Interrupt
pl: Przerwanie

en: Quit
pl: Wyjście

en: Illegal instruction
pl: Niedozwolona instrukcja

en: Trace/breakpoint trap
pl: Pułapka debuggera/breakpoint

en: Aborted
pl: Przerwano

en: Floating point exception
pl: Błąd w obliczeniach zmiennoprzecinkowych

en: Killed
pl: Unicestwiono

en: Bus error
pl: Błąd szyny

en: Segmentation fault
pl: Naruszenie ochrony pamięci

en: Broken pipe
pl: Przerwany potok

en: Alarm clock
pl: Budzik

en: Terminated
pl: Zakończono

en: Urgent I/O condition
pl: Nagły stan we/wy

en: Stopped (signal)
pl: Zatrzymano (sygnał)

en: Stopped
pl: Zatrzymano

en: Continued
pl: Kontynuacja

en: Child exited
pl: Zakończenie procesu potomnego

en: Stopped (tty input)
pl: Zatrzymano (wejście z tty)

en: Stopped (tty output)
pl: Zatrzymano (wyjście na tty)

en: I/O possible
pl: Możliwa operacja we/wy

en: CPU time limit exceeded
pl: Przekroczony limit czasu procesora

en: File size limit exceeded
pl: Przekroczony limit rozmiaru pliku

en: Virtual timer expired
pl: Upłynął czas stopera wirtualnego

en: Profiling timer expired
pl: Upłynął czas stopera profilującego

en: Window changed
pl: Okno zmienione

en: User defined signal 1
pl: Sygnał użytkownika 1

en: User defined signal 2
pl: Sygnał użytkownika 2

en: EMT trap
pl: Pułapka EMT

en: Bad system call
pl: Błędne wywołanie systemowe

en: Stack fault
pl: Błąd stosu

en: Information request
pl: Żądanie informacji

en: Power failure
pl: Awaria zasilania

en: Resource lost
pl: Utrata zasobów

en: error writing to a closed pipe or socket
pl: błąd zapisu do zamkniętego potoku lub gniazda

en: cannot create pipe
pl: nie można utworzyć potoku

en: Real-time signal %d
pl: Sygnał czasu rzeczywistego %d

en: Unknown signal %d
pl: Nieznany sygnał %d

en: Execution times (seconds)
pl: Czasy wykonywania (w sekundach)

en: CPU user
pl: CPU użytkownika

en: CPU system
pl: CPU systemu

en: wall clock
pl: zegarowo

en: iconv function not usable
pl: nie można użyć funkcji iconv

en: iconv function not available
pl: funkcja iconv nie jest dostępna

en: character out of range
pl: znak spoza zakresu

en: cannot convert U+%04X to local character set
pl: nie można przekształcić U+%04X do lokalnego zestawu znaków

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
pl: nie można przekształcić U+%04X do lokalnego zestawu znaków: %s

en: invalid user
pl: błędny użytkownik

en: invalid group
pl: błędna grupa

en: invalid spec
pl: błędna specyfikacja

en: unable to display error message
pl: nie można wyświetlić komunikatu błędu

en: Packaged by %s (%s)
pl: Pakietujący: %s (%s)

en: Packaged by %s
pl: Pakietujący: %s

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <https://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: 
    Licencja GPLv3+: GNU GPL wersja 3 lub późniejsza:
    <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    To jest oprogramowanie wolnodostępne: można je modyfikować i rozpowszechniać.
    Nie ma ŻADNEJ GWARANCJI w zakresie dopuszczalnym przez prawo.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
pl: Autor: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
pl: Autorzy: %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s i inni.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
pl: 
    Prosimy zgłaszać błędy na adres <%s>.
    Błędy w tłumaczeniu prosimy zgłaszać na adres <translation-team-pl@lists.sourceforge.net>.

en: Report %s bugs to: %s
pl: Błędy pakietującego (%s) prosimy zgłaszać na adres <%s>.

en: %s home page: <%s>
pl: Strona domowa pakietu %s: <%s>

en: %s home page: <https://www.gnu.org/software/%s/>
pl: Strona domowa pakietu %s: <https://www.gnu.org/software/%s/>.

en: General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>
pl: Ogólna pomoc przy używaniu oprogramowania GNU: <https://www.gnu.org/gethelp/>.

en: _open_osfhandle failed
pl: _open_osfhandle nie powiodło się

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
pl: nie można odtworzyć fd %d: dup2 nie powiodło się

en: %s subprocess
pl: podproces %s

en: %s subprocess got fatal signal %d
pl: podproces %s dostał krytyczny sygnał %d

en: failed to set file descriptor text/binary mode
pl: nie udało się ustawić deskryptora pliku w tryb tekstowy/binarny

en: stdin
pl: standardowego wejścia

en: stdout
pl: standardowego wyjścia

en: stderr
pl: standardowego wyjścia diagnostycznego

en: unknown stream
pl: nieznanego strumienia

en: failed to reopen %s with mode %s
pl: nie udało się ponownie otworzyć %s w trybie %s

en: string comparison failed
pl: nie udało się porównanie łańcuchów znaków

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
pl: Ustaw LC_ALL='C' żeby obejść problem

en: The strings compared were %s and %s.
pl: Porównywane łańcuchy znaków do %s i %s.

en: cannot perform formatted output
pl: nie można sformatować wyjścia

en: standard file descriptors
pl: standardowe deskryptory plików

en: invalid %s%s argument '%s'
pl: błędny argument opcji %s%s '%s'

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
pl: błędny przyrostek argumentu opcji %s%s '%s'

en: %s%s argument '%s' too large
pl: argument opcji %s%s '%s' zbyt duży
