sharutils 4.14.2 - en to pl translation catalogue (298 entries)

en: could not allocate %u bytes of scribble space
pl: nie udało się przydzielić miejsca na gryzmoły (%u b)

note: TRANSLATORS:  This is a phony function generated for the purpose of constructing the strings to be extracted for translation.  Each string is associated with a name (e.g. SM_ans_yes) that can be found in shar.c, if you need to look up context.  These strings are all inserted into the shar-generated 
en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
pl: Uwaga: sumy md5 nie są sprawdzane. Do tego potrzebne są GNU coreutils.

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
    installing GNU 'touch', distributed in GNU coreutils...
pl: UWAGA: nieodtwarzanie znaczników czasu. Proszę rozważyć
    doinstalowanie programu GNU 'touch' z pakietu GNU coreutils...

en: lock directory %s exists
pl: katalog blokujący %s istnieje

en: failed to create %s lock directory
pl: nie udało się utworzyć katalogu blokującego %s

en: x - created lock directory %s.
pl: x - utworzono katalog blokujący %s.

en: x - failed to create lock directory %s.
pl: x - nie udało się utworzyć katalogu blokującego %s.

en: x - created directory %s.
pl: x - utworzono katalog %s.

en: x - failed to create directory %s.
pl: x - nie udało się utworzyć katalogu %s.

en: yes
pl: tak

en: overwrite this file
pl: nadpisanie tego pliku

en: no
pl: nie

en: skip this file
pl: pominięcie tego pliku

en: all
pl: wszystkie

en: overwrite all files
pl: nadpisanie wszystkich plików

en: none
pl: żaden

en: overwrite no files
pl: nie nadpisywanie żadnego pliku

en: help
pl: pomoc

en: explain choices
pl: wyjaśnienie opcji

en: quit
pl: koniec

en: exit immediately
pl: natychmiastowe zakończenie

en: restore of %s failed
pl: przywrócenie %s nie powiodło się

en: End of part %d, continue with part %d
pl: Koniec części %d, ciąg dalszy w części %d

en: End of %s part %d
pl: Koniec części %2$d %1$s

en: restoration warning:  size of %s is not %s
pl: uwaga odzyskiwania: rozmiar %s nie wynosi %s

en: (text)
pl: (tekst)

en: (compressed)
pl: (skompresowany

en: (gzipped)
pl: (skompresowany gzipem)

en: (bzipped)
pl: (skompresowany bzipem)

en: (binary)
pl: (binarny)

en: archive
pl: archiwum

en: File %s is continued in part %d
pl: Plik %s będzie kontynuowany w części %d

en: Please unpack part 1 first!
pl: Proszę najpierw rozpakować pierwszą część!

en: Please unpack part ${shar_sequence} next!
pl: Proszę następnie rozpakować część ${shar_sequence}!

en: x - STILL SKIPPING %s
pl: x - NADAL POMINIĘTO %s

en: continuing file %s
pl: ciąg dalszy pliku %s

en: (empty)
pl: (pusty)

en: x - overwriting %s
pl: x - nadpisywanie %s

en: overwrite %s
pl: nadpisać %s

en: SKIPPING %s
pl: POMINIĘTO %s

en: extraction aborted
pl: rozpakowywanie przerwane

en: x - SKIPPING %s (file already exists)
pl: x - POMINIĘTO %s (plik już istnieje)

en: x - extracting %s %s
pl: x - rozpakowywanie %s %s

en: File %s is complete
pl: Plik %s jest kompletny

en: uudecoding file %s
pl: dekodowanie pliku %s programem uudecode

en: MD5 check failed
pl: Sprawdzenie sumy kontrolnej MD5 nie powiodło się

en: You have unpacked the last part
pl: Rozpakowano ostatnią część

en: x - removed lock directory %s.
pl: x - usunięto katalog blokujący %s.

en: x - failed to remove lock directory %s.
pl: x - nie udało się usunąć katalogu blokującego %s.

en: Cannot reopen %s as stdin
pl: Nie można ponownie otworzyć %s jako standardowego wejścia

en: shar usage error:
pl: Błąd użycia shara:

en: shar fatal error:
pl: Błąd krytyczny shara:

en: fserr %d (%s) performing '%s' on %s
pl: fserr %d (%s) podczas wykonywania '%s' na %s

en: No memory for duping translated strings
pl: Brak pamięci do powielenia przetłumaczonych napisów

note: TRANSLATORS: The following dummy function was crated solely so that xgettext can extract the correct strings.  These strings are actually referenced by a field name in the sharOptions structure noted in the comments below.  The literal text is defined in shar_opt_strs. NOTE: the strings below are se
en: shar (GNU sharutils) 4.14.2
    Copyright (C) 1994-2014 Free Software Foundation, Inc., all rights reserved.
    This is free software. It is licensed for use, modification and
    redistribution under the terms of the GNU General Public License,
    version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
pl: shar (GNU sharutils) 4.14.2
    Copyright (C) 1994-2014 Free Software Foundation, Inc., wszelkie prawa
    zastrzeżone. To oprogramowanie jest wolnodostępne, licencjonowane do użytku,
    modyfikacji i redystrybucji na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU
    (GNU General Public License) w wersji 3 lub nowszej
    (<http://gnu.org/licenses/gpl.html>)

en: shar is free software: you can redistribute it and/or modify it under the
    terms of the GNU General Public License as published by the Free Software
    Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later
    version.
pl: shar jest oprogranowaniem wolnodostępnym: można je rozprowadzać oraz
    modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, opublikowanej
    przez Free Software Foundation, w wersji 3 lub dowolnej późniejszej.

en: shar is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
pl: shar jest rozprowadzany w nadziei, że będzie przydatny, ale BEZ ŻADNYCH
    GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji SPRZEDAWALNOŚCI i PRZYDATNOŚCI DO
    KONKRETNYCH CELÓW. Więcej szczegółów w Powszechnej Licencji Publicznej GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along
    with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
pl: Kopia Powszechnej Licencji Publicznej GNU powinna być dołączona do tego
    programu. Jeśli nie, można ją zobaczyć pod <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
pl: shar (GNU sharutils) - tworzenie archiwum shellowego
    Składnia: %s [ -<flaga> [<wart>] | --<nazwa>[{=| }<wart>] ]... [<plik>...]

en: If no 'file's are specified, the list of input files is read from standard
    input.  Standard input must not be a terminal.
pl: Jeśli nie podano plików, lista plików wejściowych jest czytana ze standardowego
    wejścia. Standardowe wejście nie może być terminalem.

en: 'shar' creates "shell archives" (or shar files) which are in text format
    and can be emailed.  These files may be unpacked later by executing them
    with '/bin/sh'.  The resulting archive is sent to standard out unless the
    '-o' option is given.  A wide range of features provide extensive
    flexibility in manufacturing shars and in specifying 'shar' "smartness".
    Archives may be fairly simple ('--vanilla-operation') or essentially a
    mailable 'tar' archive.
pl: 'shar' tworzy "archiwa shellowe" (pliki shar), które mają format tekstowy
    i mogą być przesyłane pocztą elektroniczną. Pliki te mogą być rozpakowywane
    przez uruchomienie ich przy użyciu '/bin/sh'. Wynikowe archiwum jest
    wypisywane na standardowym wyjściu, chyba że podano opcję '-o'. Duży zestaw
    opcji zapewnia dużą elastyczność przy tworzeniu sharów i określaniu
    "inteligencji" shara. Archiwa mogą być dosyć proste ('--vanilla-operation')
    albo dającymi się przesyłać pocztą archiwami 'tar'.

en: Options may be specified in any order until a 'file' argument is
    recognized.  If the '--intermix-type' option has been specified, more
    compression and encoding options will be recognized between the 'file'
    arguments.
pl: Opcje można podawać w dowolnej kolejności dopóki nie zostanie rozpoznany
    argument będący plikiem. W przypadku opcji '--intermix-type' pomiędzy
    argumentami plikowymi rozpoznawane jest więcej opcji dotyczących kompresji
    i kodowania.

en: Though this program supports 'uuencode'-d files, they are deprecated.  If
    you are emailing files, please consider mime-encoded files.  If you do
    'uuencode', base64 is the preferred encoding method.
pl: Mimo że ten program obsługuje pliki kodowane uuencode, są one przestarzałe.
    W przypadku przesyłania plików pocztą elektroniczną należy rozważyć kodowanie
    MIME. W przypadku wywołania uuencode, preferowaną metodą kodowania jest base64.

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  shar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
pl: shar (GNU sharutils) - tworzenie archiwum shellowego
    Składnia: shar [ -<flaga> [<wart>] | --<nazwa>[{=| }<wart>] ]... [<plik>...]

en: Specify compression:
       -p, --intermix-type        specify compression for input files
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
pl: Określanie kompresji:
       -p, --intermix-type        określenie kompresji dla plików wejściowych
                                    - nie pozwala na użycie opcji:
                                    'vanilla-operation'

en:    -C, --compactor=PROG       specify compaction (compression) program PROG
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
                                    - may appear multiple times
                                    - it must be known to shar: xz gzip bzip2
pl:    -C, --compactor=PROGRAM    określenie PROGRAMU kompresującego
                                    - nie pozwala na użycie opcji:
                                    'vanilla-operation'
                                    - może wystąpić wiele razy
                                    - program musi być znany sharowi: xz gzip bzip2

en:    -g, --level-of-compression=LEVEL
                                  pass LEVEL for compression
                                    - it must be in the range: 1 to 9
pl:    -g, --level-of-compression=STOPIEŃ
                                  przekazanie STOPNIA kompresji
                                    - musi być w przedziale: od 1 do 9

en: Specify file encoding methodology:
       -M, --mixed-uuencode       decide uuencoding for each file
pl: Określenie metody kodowania pliku:
       -M, --mixed-uuencode       decyzja o uuencode osobno dla każdego pliku

en:    -B, --uuencode             treat all files as binary
                                    - an alternate for mixed-uuencode
pl:    -B, --uuencode             potraktowanie wszystkich plików jako binarnych
                                    - alternatywa dla mixed-uuencode

en:    -T, --text-files           treat all files as text
                                    - an alternate for mixed-uuencode
pl:    -T, --text-files           potraktowanie wszystkich plików jako tekstowych
                                    - alternatywa dla mixed-uuencode

en: Specifying file selection and output modes:
pl: Określanie wyboru plików i trybów wyjściowych:

en:    -o, --output-prefix=str    print output to file PREFIX.nn
pl:    -o, --output-prefix=prefix zapis wyjścia do pliku PREFIX.nn

en:    -l, --whole-size-limit=SIZE
                                  split archive, not files, to SIZE
                                    - requires the option 'output-prefix'
                                    - is scalable with a suffix: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    - it must lie in one of the ranges:
                                      8 to 1023, or 8192 to 4194304
pl:    -l, --whole-size-limit=ROZMIAR
                                  podział archiwum (nie plików) wg ROZMIARU
                                    - wymaga opcji: 'output-prefix'
                                    - skalowany przyrostkiem: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    - musi należeć do jednego z przedziałów:
                                      od 8 do 1023 lub od 8192 do 4194304

en:    -L, --split-size-limit=SIZE
                                  split archive or files to SIZE
                                    - requires the option 'output-prefix'
                                    - is scalable with a suffix: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    - it must lie in one of the ranges:
                                      8 to 1023, or 8192 to 4194304
                                    - an alternate for 'whole-size-limit'
pl:    -L, --split-size-limit=ROZMIAR
                                  podział archiwum lub plików wg ROZMIARU
                                    - wymaga opcji: 'output-prefix'
                                    - skalowany przyrostkiem: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    - musi należeć do jednego z przedziałów:
                                      od 8 do 1023 lub od 8192 do 4194304
                                    - alternatywa dla opcji 'whole-size-limit'

en:    -I, --input-file-list=FILE read file list from FILE
pl:    -I, --input-file-list=PLIK  odczyt listy plików z PLIKU

en: Controlling the shar headers:
       -n, --archive-name=NAME    use NAME to document the archive
pl: Sterowanie nagłówkami shara:
       -n, --archive-name=NAZWA   użycie NAZWY dla archiwum

en:    -s, --submitter=NAME       override the submitter name with NAME
pl:    -s, --submitter=NAZWA      napisanie nazwy/nazwiska wysyłającego

en:    -a, --net-headers          output Submitted-by: & Archive-name: headers
                                    - requires the option 'archive-name'
pl:    -a, --net-headers          dodanie nagłówków Submitted-by: i Archive-name:
                                    - wymaga opcji: 'archive-name'

en:    -c, --cut-mark             start the shar with a cut line
pl:    -c, --cut-mark             rozpoczęcie archiwum linią cięcia

en:    -t, --translate            translate messages in the script
pl:    -t, --translate            tłumaczenie komunikatów w skrypcie

en: Protecting against transmission issues:
           --no-character-count   do not use `wc -c' to check size
pl: Ochrona przed problemami z transmisją:
           --no-character-count   bez używania `wc -c' do sprawdzenia rozmiaru

en:    -D, --no-md5-digest        do not use md5sum digest to verify
pl:    -D, --no-md5-digest        bez używania skrótu md5sum do weryfikacji

en:    -F, --force-prefix         apply the prefix character on every line
pl:    -F, --force-prefix         dodanie znaku przedrostka w każdej linii

en:    -d, --here-delimiter=DELIM use DELIM to delimit the files
pl:    -d, --here-delimiter=SEP   użycie podanego ogranicznika dla plików

en: Producing different kinds of shars:
       -V, --vanilla-operation    produce very simple shars
pl: Tworzenie różnych rodzajów archiwów shar:
       -V, --vanilla-operation    tworzenie bardzo prostych sharów

en:    -P, --no-piping            use temporary files between programs
pl:    -P, --no-piping            używanie plików tymczasowych między programami

en:    -x, --no-check-existing    blindly overwrite existing files
pl:    -x, --no-check-existing    nadpisywanie istniejących plików bez pytania

en:    -X, --query-user           ask user before overwriting files
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
pl:    -X, --query-user           pytanie użytkownika przed nadpisaniem plików
                                    - nie pozwala na użycie opcji:
                                    'vanilla-operation'

en:    -m, --no-timestamp         do not restore modification times
pl:    -m, --no-timestamp         bez odtwarzania czasów modyfikacji plików

en:    -Q, --quiet-unshar         avoid verbose messages at unshar time
pl:    -Q, --quiet-unshar         bez szczegółowych komunikatów przy dekodowaniu

en:    -f, --basename             restore in one directory, despite hierarchy
pl:    -f, --basename             odtwarzanie w jednym katalogu pomimo hierarchii

en: Internationalization options:
           --no-i18n              do not internationalize
pl: Opcje umiędzynarodowienia:
           --no-i18n              bez umiędzynarodowienia

en:        --print-text-domain-dir  print directory with shar messages
pl:        --print-text-domain-dir  wypisanie katalogu z komunikatami shara

en: User feedback/entertainment:
       -q, --quiet                do not output verbose messages
pl: Komunikacja z użytkownikiem:
       -q, --quiet                bez szczegółowych komunikatów

en:        --silent               an alias for the 'quiet' option
pl:        --silent               alias dla opcji 'quiet'

en: Version, usage and configuration options:
pl: Opcje dotyczące wersji, składni i konfiguracji:

en:    -v, --version[=MODE]       output version information and exit
pl:    -v, --version[=TRYB]       wypisanie informacji o wersji i zakończenie

en:    -h, --help                 display extended usage information and exit
pl:    -h, --help                 wyświetlenie rozszerzonego opisu i zakończenie

en:    -!, --more-help            extended usage information passed thru pager
pl:    -!, --more-help            szczegółowy opis przez program stronicujący

en:    -R, --save-opts[=FILE]     save the option state to a config file FILE
pl:    -R, --save-opts[=PLIK]     zapis stanu opcji do PLIKU konfiguracyjnego

en:    -r, --load-opts=FILE       load options from the config file FILE
                                    - disabled with '--no-load-opts'
                                    - may appear multiple times
pl:    -r, --load-opts=PLIK       odczyt opcji z PLIKU konfiguracyjnego
                                    - wyłączane przez '--no-load-opts'
                                    - może wystąpić wiele razy

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
    If no 'file's are specified, the list of input files is read from a
    standard input.  Standard input must not be a terminal.
pl: Opcje podaje się przez podwójny minus i nazwę lub pojedynczy minus
    i znak flagi.
    Jeśli nie podano plików, lista plików wejściowych jest czytana ze standardowego
    wejścia. Standardowe wejście nie może być terminalem.

en: The following option preset mechanisms are supported:
pl: Obsługiwane są następujące mechanizmy ustawień początkowych:

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'shar' creates "shell archives" (or shar files) which are in text format
    and can be emailed.  These files may be unpacked later by executing them
    with '/bin/sh'.  The resulting archive is sent to standard out unless the
    '-o' option is given.  A wide range of features provide extensive
    flexibility in manufacturing shars and in specifying 'shar' "smartness".
    Archives may be fairly simple ('--vanilla-operation') or essentially a
    mailable 'tar' archive.
pl:  - odczyt pliku $HOME/.sharrc
    
    'shar' tworzy "archiwa shellowe" (pliki shar), które mają format tekstowy
    i mogą być przesyłane pocztą elektroniczną. Pliki te mogą być rozpakowywane
    przez uruchomienie ich przy użyciu '/bin/sh'. Wynikowe archiwum jest
    wypisywane na standardowym wyjściu, chyba że podano opcję '-o'. Duży zestaw
    opcji zapewnia dużą elastyczność przy tworzeniu sharów i określaniu
    "inteligencji" shara. Archiwa mogą być dosyć proste ('--vanilla-operation')
    albo dającymi się przesyłać pocztą archiwami 'tar'.

en: Though this program supports 'uuencode'-d files, they are deprecated.  If
    you are emailing files, please consider mime-encoded files.  If you do
    'uuencode', base64 is the preferred encoding method.
    
    Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
pl: Mimo że ten program obsługuje pliki kodowane uuencode, są one przestarzałe.
    W przypadku przesyłania plików pocztą elektroniczną należy rozważyć kodowanie
    MIME. W przypadku wywołania uuencode, preferowaną metodą kodowania jest base64.
    
    Raporty o błędach prosimy wysyłać na adres: <bug-gnu-utils@gnu.org>

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  shar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'shar --help' for more information.
pl: shar (GNU sharutils) - tworzenie archiwum shellowego
    Składnia: shar [ -<flaga> [<wart>] | --<nazwa>[{=| }<wart>] ]... [<plik>...]
    Wywołanie 'shar --help' poda więcej informacji.

en: allocation of %d bytes failed
pl: przydzielenie %d bajtów nie powiodło się

en: AutoOpts function called without option descriptor
pl: Funkcja AutoOpts wywołana bez deskryptora opcji

en: 	This exceeds the compiled library version:
pl: 	Jest większa od wersji skompilowanej biblioteki:

en: Automated Options Processing Error!
    	%s called AutoOpts function with structure version %d:%d:%d.
pl: Błąd przetwarzania Automated Options!
    	%s wywołał funkcję AutoOpts z wersją struktury %d:%d:%d.

en: realloc of %d bytes at 0x%p failed
pl: realloc %d bajtów pod 0x%p nie powiodło się

en: 	This is less than the minimum library version:
pl: 	Jest mniejsza od minimalnej wersji biblioteki:

en: Automated Options version %s
    	Copyright (C) 1999-2014 by Bruce Korb - all rights reserved
pl: Automated Options wersja %s
    	Copyright (C) 1999-2014 Bruce Korb - wszelkie prawa zastrzeżone

en: (AutoOpts bug):  %s.
pl: (Błąd AutoOpts): %s.

en: optionResetOpt() called, but reset-option not configured
pl: wywołano optionResetOpt(), ale ma skonfigurowanej opcji reset

en: could not locate the 'help' option
pl: nie udało się odnaleźć opcji 'help'

en: optionProcess() was called with invalid data
pl: wywołano optionProecess() z błędnymi danymi

en: invalid argument type specified
pl: podano błędny typ argumentu

en: defaulted to option with optional arg
pl: domyślna opcja z opcjonalnym argumentem

en: aliasing option is out of range.
pl: alias do opcji spoza zakresu.

en: %s error:  the keyword '%s' is ambiguous for %s
pl: Błąd %s: słowo kluczowe '%s' jest niejednoznaczne dla %s

en:   The following options match:
pl:   Pasują następujące opcje:

en: %s: ambiguous option name: %s (matches %d options)
pl: %s: niejednoznaczna nazwa opcji: %s (pasuje do %d opcji)

en: %s: Command line arguments required
pl: %s: wymagane argumenty linii poleceń

en: %d %s%s options allowed
pl: dozwolonych opcji %2$s%3$s: %1$d

en: %s error %d (%s) calling %s for '%s'
pl: błąd %s %d (%s) podczas wywołania %s dla '%s'

en: interprocess pipe
pl: potoku międzyprocesowego

en: error: version option argument '%c' invalid.  Use:
    	'v' - version only
    	'c' - version and copyright
    	'n' - version and full copyright notice
pl: Błąd: niepoprawny argument opcji wersji '%c'. Obsługiwane są:
    	'v' - tylko wersja
    	'c' - wersja i prawa autorskie
    	'n' - wersja i pełna informacja o prawach autorskich

en: %s error:  the '%s' and '%s' options conflict
pl: błąd %s: opcje '%s' i '%s' są w konflikcie

en: %s: The '%s' option has been disabled.
pl: %s: opcja '%s' została wyłączona.

en: -equivalence
pl: równoważnych

en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: niedozwolona opcja -- %c

en: %s: illegal option -- %s
pl: %s: niedozwolona opcja -- %s

en: %s: unknown vendor extension option -- %s
pl: %s: nieznana opcja rozszerzenia producenta -- %s

en:   or an integer from %d through %d
pl:   lub liczba całkowita od %d do %d

en: %s error:  invalid option descriptor for %s
pl: Błąd %s: błędny deskryptor opcji dla %s

en: %s: invalid option name: %s
pl: %s: błędna nazwa opcji: %s

en: %s: The '%s' option requires an argument.
pl: %s: opcja '%s' musi mieć argument.

en: (AutoOpts bug):  Equivalenced option '%s' was equivalenced to both
    	'%s' and '%s'.
pl: (Błąd AutoOpts): Opcja równoważna '%s' odpowiada jednocześnie
    	'%s' i '%s'.

en: %s error:  The %s option is required
pl: Błąd %s: opcja %s jest wymagana

en: %s: The '%s' option cannot have an argument.
pl: %s: opcja '%s' nie może mieć argumentów.

en: %s: Command line arguments are not allowed.
pl: %s: argumenty linii poleceń nie są dozwolone.

en: error %d (%s) creating %s
pl: błąd %d (%s) podczas tworzenia %s

en: %s error:  '%s' does not match any %s keywords.
pl: Błąd %s: '%s' nie pasuje do żadnego ze słów kluczowych %s.

en: %s error: The '%s' option requires an argument.
pl: Błąd %s: opcja '%s' musi mieć argument.

en: error %d (%s) stat-ing %s
pl: błąd %d (%s) podczas wykonywania stat na %s

en: %s error: no saved option state
pl: Błąd %s: brak zapisanego stanu opcji

en: '%s' is not a command line option.
pl: '%s' nie jest opcją linii poleceń.

en: %s error:  '%s' is not a recognizable date/time.
pl: błąd %s: '%s' nie jest rozpoznawanym formatem daty/czasu.

en: '%s' not defined
pl: '%s' nie jest zdefiniowane

en: %s error:  '%s' is not a recognizable time duration.
pl: Błąd %s: '%s' nie jest rozpoznawanym formatem okresu czasu.

en: %s error:  The %s option must appear %d times.
pl: Błąd %s: opcja %s musi wystąpić %d razy.

en: %s error:  '%s' is not a recognizable number.
pl: Błąd %s: '%s' nie jest rozpoznawane jako liczba.

en: %s error:  %s exceeds %s keyword count
pl: Błąd %s: %s przekracza liczbę słów kluczowych %s

en: Try '%s %s' for more information.
pl: Wywołanie '%s %s' poda więcej informacji.

en: one %s%s option allowed
pl: dozwolona jedna opcja %2$s%1$s

en: standard output
pl: standardowe wyjście

en: standard error
pl: standardowe wyjście diagnostyczne

en: write
pl: zapisu

en: %s error:  %s option value %ld is out of range.
pl: błąd %s: wartość opcji %s %ld jest spoza zakresu.

en: %s error:  %s option requires the %s option
pl: Błąd %s: opcja %s wymaga opcji %s

en: %s warning:  cannot save options - %s not regular file
pl: Ostrzeżenie %s: nie można zapisać opcji - %s nie jest zwykłym plikiem

en: printf formatting error:  %s
pl: Błąd formatowania printf: %s

en: sharutils bug - no status
pl: Błąd sharutils - brak statusu

en: Too many directories for mkdir generation
pl: Zbyt wiele katalogów dla programu mkdir

en: Cannot access %s
pl: Brak dostępu do %s

en: Cannot get current directory name
pl: Nie można pobrać nazwy bieżącego katalogu

en: Starting file %s
pl: Początkowy plik %s

en: Could not popen command
pl: Nie udało się wywołać polecenia przez popen

en: Cannot open file %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s

en: call
pl: wywołania

en: pipe fd
pl: fd potoku

en: text
pl: tekst

en: Continuing file %s
pl: Ciąg dalszy pliku %s

en: %s: Not a regular file
pl: %s: To nie jest zwykły plik

en: empty
pl: pusty

en: Saving %s (%s)
pl: Zapisywanie %s (%s)

en: Invalid format for output file names (%s): %s
pl: Błędny format dla nazw pliku wyjściowego (%s): %s

en: more than one format element
pl: więcej niż jeden element formatujący

en: no conversion character
pl: brak znaku konwersji

en: format is too wide
pl: format zbyt długi

en: invalid conversion character
pl: błądny znak konwersji

en: Opening
pl: Otwieranie

en: Closing
pl: Zamykanie

en: reopening stderr to /dev/null
pl: ponowne otwieranie stderr jako /dev/null

en: No input files
pl: Brak pliku wejściowego

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
pl: PROSZĘ unikać archiwów -X na Usenecie i w sieciach publicznych

en: The '%s' option may not be intermixed with file names
    unless the --intermix-type option has been specified.
pl: Opcji '%s' nie można mieszać z nazwami plików,
    chyba że podano opcję --intermix-type.

en: The '%s' option must appear before any file names
pl: Opcja '%s' musi być podana przed jakąkolwiek nazwą pliku

en: invalid compaction type:  %s
    the known types are:
pl: błędny rodzaj kompresji: %s
    znane rodzaje to:

en: files on command line and --input-file-list specified
pl: przekazano pliki w linii poleceń wraz z opcją --input-file-list

en: Created %d files
pl: Utworzono %d plików

en: fs error %d (%s) %s-ing %s
pl: błąd fs %d (%s) podczas wykonywania %s na %s

en: standard input
pl: standardowe wejście

en: unshar usage error:
pl: Błąd użycia unshara:

en: unshar fatal error:
pl: Błąd krytyczny unshara:

note: TRANSLATORS: The following dummy function was crated solely so that xgettext can extract the correct strings.  These strings are actually referenced by a field name in the unsharOptions structure noted in the comments below.  The literal text is defined in unshar_opt_strs. NOTE: the strings below ar
en: unshar (GNU sharutils) 4.14.2
    Copyright (C) 1994-2014 Free Software Foundation, Inc., all rights reserved.
    This is free software. It is licensed for use, modification and
    redistribution under the terms of the GNU General Public License,
    version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
pl: unshar (GNU sharutils) 4.14.2
    Copyright (C) 1994-2014 Free Software Foundation, Inc., wszelkie prawa
    zastrzeżone. To oprogramowanie jest wolnodostępne, licencjonowane do użytku,
    modyfikacji i redystrybucji na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU
    (GNU General Public License) w wersji 3 lub nowszej
    (<http://gnu.org/licenses/gpl.html>)

en: unshar is free software: you can redistribute it and/or modify it under the
    terms of the GNU General Public License as published by the Free Software
    Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later
    version.
pl: unshar jest oprogranowaniem wolnodostępnym: można je rozprowadzać oraz
    modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, opublikowanej
    przez Free Software Foundation, w wersji 3 lub dowolnej późniejszej.

en: unshar is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
pl: unshar jest rozprowadzany w nadziei, że będzie przydatny, ale BEZ ŻADNYCH
    GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji SPRZEDAWALNOŚCI i PRZYDATNOŚCI DO
    KONKRETNYCH CELÓW. Więcej szczegółów w Powszechnej Licencji Publicznej GNU.

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
pl: unshar (GNU sharutils) - rozpakowywanie archiwum shara
    Składnia: %s [ -<flaga> [<wart>] | --<nazwa>[{=| }<wart>] ]... [<plik>...]

en: 
    If no arguments are provided, input arguments are read from stdin,
    one per line; blank and '#'-prefixed lines are comments.
    'stdin' may not be a terminal (tty).
pl: 
    Jeśli nie podano argumentów, argumenty wejściowe są czytane ze standardowego
    wejścia, po jednym z linii; wiersze puste i rozpoczynające się znakiem '#' są
    traktowane jako komentarze. Standardowe wejście nie może być terminalem (tty).

en: Unshar scans the input files (typically email messages) looking for the
    start of a shell archive.  If no files are given, then standard input is
    processed instead.  It then passes each archive discovered through an
    invocation of the shell program to unpack it.
pl: Unshar przeszukuje pliki wejściowe (zwykle wiadomości e-mail) w poszukiwaniu
    początku archiwum shellowego. Jeśli nie podano plików, przetwarzane jest
    standardowe wejście. Następnie każde znalezione archiwum przepuszcza przez
    wywołanie programu powłoki rozpakowujące je.

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  unshar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
pl: unshar (GNU sharutils) - rozpakowywanie archiwum shara
    Składnia: unshar [ -<flaga> [<wart>] | --<nazwa>[{=| }<wart>] ]... [<plik>...]

en:    -d, --directory=DIR        unpack into the directory DIR
pl:    -d, --directory=KATALOG    rozpakowanie do podanego KATALOGU

en:    -c, --overwrite            overwrite any pre-existing files
pl:    -c, --overwrite            nadpisywanie istniejących wcześniej plików

en:    -f, --force                an alias for the 'overwrite' option
pl:    -f, --force                alias dla opcji 'overwrite'

en:    -E, --split-at=SPLIT-PAT   split input on SPLIT-PAT lines
pl:    -E, --split-at=WZORZEC     dzielenie wejścia na liniach z WZORCEM

en:    -e, --exit-0               split input on "exit 0" lines
                                    - prohibits the option 'split-at'
pl:    -e, --exit-0               podział wejścia na liniach "exit 0"
                                    - nie pozwala na użycie opcji 'split-at'

en:    -D, --debug                debug the shell code
pl:    -D, --debug                diagnostyka kodu powłoki

en:    -R, --save-opts[=FILE]     save the option state to the config file FILE
pl:    -R, --save-opts[=PLIK]     zapis stanu opcji do PLIKU konfiguracyjnego

en:    -r, --load-opts=FILE       load options from the config file FILE
                                    - disabled as '--no-load-opts'
                                    - may appear multiple times
pl:    -r, --load-opts=PLIK       odczyt opcji z PLIKU konfiguracyjnego
                                    - wyłączane przez '--no-load-opts'
                                    - może wystąpić wiele razy

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
pl: Opcje podaje się przez podwójny minus i nazwę lub pojedynczy minus
    i znak flagi.

en: If no arguments are provided, input arguments are read from stdin,
    one per line; blank and '#'-prefixed lines are comments.
    'stdin' may not be a terminal (tty).
pl: Jeśli nie podano argumentów, argumenty wejściowe są czytane ze standardowego
    wejścia, po jednym z linii; wiersze puste i rozpoczynające się znakiem '#' są
    traktowane jako komentarze. Standardowe wejście nie może być terminalem (tty).

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'unshar' scans the input files (typically email messages) looking for the
    start of a shell archive.  If no files are given, then standard input is
    processed instead.  It then passes each archive discovered through an
    invocation of the shell program to unpack it.
pl:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    Unshar przeszukuje pliki wejściowe (zwykle wiadomości e-mail) w poszukiwaniu
    początku archiwum shellowego. Jeśli nie podano plików, przetwarzane jest
    standardowe wejście. Następnie każde znalezione archiwum przepuszcza przez
    wywołanie programu powłoki rozpakowujące je.

en: Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
pl: Raporty o błędach prosimy wysyłać na adres: <bug-gnu-utils@gnu.org>

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  unshar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'unshar --help' for more information.
pl: unshar (GNU sharutils) - rozpakowywanie archiwum shara
    Składnia: unshar [ -<flaga> [<wart>] | --<nazwa>[{=| }<wart>] ]... [<plik>...]
    Wywołanie 'unshar --help' poda więcej informacji.

en: could not allocate %zu bytes for %s
pl: nie udało się przydzielić %zu b dla %s

en: Found no shell commands after cut line in %s
pl: Nie znaleziono poleceń powłoki po linii cięcia w %s

en: %s is probably not a shell archive
pl: %s prawdopodobnie nie jest archiwum shellowym

en: The 'cut line' was followed by: %s
pl: Po "linii cięcia" następuje: %s

en: Found no shell commands in %s
pl: Nie znaleziono poleceń powłoki w %s

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
pl: %s wygląda jak surowy kod w języku C, nie archiwum shellowe

en: file name buffer
pl: bufor nazwy pliku

en: read/write buffer
pl: bufor odczytu/zapisu

en: uudecode usage error:
pl: Błąd użycia uudecode:

en: uudecode fatal error:
pl: Błąd krytyczny uudecode:

note: TRANSLATORS: The following dummy function was crated solely so that xgettext can extract the correct strings.  These strings are actually referenced by a field name in the uudecodeOptions structure noted in the comments below.  The literal text is defined in uudecode_opt_strs. NOTE: the strings belo
en: uudecode (GNU sharutils) 4.14.2
    Copyright (C) 1994-2014 Free Software Foundation, Inc., all rights reserved.
    This is free software. It is licensed for use, modification and
    redistribution under the terms of the GNU General Public License,
    version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
pl: uudecode (GNU sharutils) 4.14.2
    Copyright (C) 1994-2013 Free Software Foundation, Inc., wszelkie prawa
    zastrzeżone. To oprogramowanie jest wolnodostępne, licencjonowane do użytku,
    modyfikacji i redystrybucji na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU
    (GNU General Public License) w wersji 3 lub nowszej
    (<http://gnu.org/licenses/gpl.html>)

en: uudecode is free software: you can redistribute it and/or modify it under
    the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option)
    any later version.
pl: uudecode jest oprogranowaniem wolnodostępnym: można je rozprowadzać oraz
    modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, opublikowanej
    przez Free Software Foundation, w wersji 3 lub dowolnej późniejszej.

en: uudecode is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
pl: uudecode jest rozprowadzane w nadziei, że będzie przydatne, ale BEZ ŻADNYCH
    GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji SPRZEDAWALNOŚCI i PRZYDATNOŚCI DO
    KONKRETNYCH CELÓW. Więcej szczegółów w Powszechnej Licencji Publicznej GNU.

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
pl: uudecode (GNU sharutils) - dekodowanie zakodowanych plików
    Składnia: %s [ -<flaga> [<wart>] | --<name>[{=| }<wart>] ]... [<plik>...]

en: If no 'file'(s) are provided, then standard input is decoded.
pl: Jeśli nie podano plików, dekodowane jest standardowe wejście.

en: 'uudecode' transforms uuencoded files into their original form.
pl: 'uudecode' przekształca pliki zakodowane uuencode do postaci oryginalnej.

en: The encoded file(s) may be specified on the command line, or one may be
    read from standard input.  The output file name is specified in the encoded
    file, but may be overridden with the '-o' option.  It will have the mode of
    the original file, except that setuid and execute bits are not retained.  If
    the output file is specified to be '/dev/stdout' or '-', the result will be
    written to standard output.  If there are multiple input files and the
    second or subsquent file specifies standard output, the decoded data will
    be written to the same file as the previous output.  Don't do that.
pl: Zakodowane pliki można podać z linii poleceń, albo jeden może być odczytany
    ze standardowego wejścia. Nazwa pliku wyjściowego jest określona w pliku
    zakodowanym, ale może być nadpisana przy użyciu opcji '-o'. Plik będzie miał
    uprawnienia pliku oryginalnego, ale bity setuid i wykonywania nie zostaną
    zachowane. Jeśli plik wyjściowy zostanie podany jako '/dev/stdout' lub '-',
    wynik będzie zapisany na standardowym wyjściu. Jeśli jest wiele plików
    wejściowych, a drugi lub kolejny plik określa standardowe wyjście, zdekodowane
    dane zostaną zapisane do tego samego pliku, co poprzedni. Nie należy tego
    robić.

en: 'uudecode' ignores any leading and trailing lines.  It looks for a line
    that starts with "'begin'" and proceeds until the end-of-encoding marker is
    found.  The program determines from the header line of the encoded file
    which of the two supported encoding schemes was used and whether or not the
    output file name has been encoded with base64 encoding.  See 'uuencode(5)'.
pl: 'uudecode' ignoruje wszystkie początkowe i końcowe linie. Szuka linii
    zaczynającej się od "begin" i przetwarza aż do napotkania znacznika końca.
    Na podstawie linii nagłówka program określa, który z dwóch obsługiwanych
    schematów kodowania został użyty oraz czy nazwa pliku wyjściowego została
    zakodowana przy użyciu base64. Więcejw 'uuencode(5)'.

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  uudecode [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
pl: uudecode (GNU sharutils) - dekodowanie zakodowanych plików
    Składnia: uudecode [ -<flaga> [<wart>] | --<name>[{=| }<wart>] ]... [<plik>...]

en:    -o, --output-file=str      direct output to file
pl:    -o, --output-file=plik     skierowanie wyjścia do pliku

en:    -c, --ignore-chmod         ignore fchmod(3P) errors
pl:    -c, --ignore-chmod         ignorowanie błędów fchmod(3P)

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
    If no 'file'(s) are provided, then standard input is decoded.
pl: Opcje podaje się przez podwójny minus i nazwę lub pojedynczy minus
    i znak flagi.
    Jeśli nie podano plików, dekodowane jest standardowe wejście.

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'uudecode' transforms uuencoded files into their original form.
pl:  - odczyt pliku $HOME/.sharrc
    
    'uudecode' przekształca pliki zakodowane uuencode do postaci oryginalnej.

en: 'uudecode' ignores any leading and trailing lines.  It looks for a line
    that starts with "'begin'" and proceeds until the end-of-encoding marker is
    found.  The program determines from the header line of the encoded file
    which of the two supported encoding schemes was used and whether or not the
    output file name has been encoded with base64 encoding.  See 'uuencode(5)'.
pl: 'uudecode' ignoruje wszystkie początkowe i końcowe linie. Szuka linii
    zaczynającej się od "'begin'" i przetwarza aż do napotkania znacznika końca.
    Na podstawie linii nagłówka program określa, który z dwóch obsługiwanych
    schematów kodowania został użyty oraz czy nazwa pliku wyjściowego została
    zakodowana przy użyciu base64. Więcejw 'uuencode(5)'.

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  uudecode [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'uudecode --help' for more information.
pl: uudecode (GNU sharutils) - dekodowanie zakodowanych plików
    Składnia: uudecode [ -<flaga> [<wart>] | --<name>[{=| }<wart>] ]... [<plik>...]
    Wywołanie 'uudecode --help' poda więcej informacji.

en: %s: Short file
pl: %s: Krótki plik

en: %s: No `end' line
pl: %s: Brak lini `end'

en: %s: invalid input
pl: %s: błędne wejście

en: cannot expand $HOME
pl: nie można rozwinąć $HOME

en: %s: Illegal file name: %s
pl: %s: niedozwolona nazwa pliku: %s

en: No user '%s'
pl: Brak użytkownika '%s'

en: output file name
pl: nazwa pliku wyjściowego

en: cannot access %s
pl: brak dostępu do %s

en: chmod of %s
pl: chmod %s

en: output name is empty
pl: nazwa wyjścia jest pusta

en: invalid base64 encoded name: %s
pl: błędna nazwa zakodowana base64: %s

en: %s: Invalid or missing 'begin' line
pl: %s: Błędna lub brak linii 'begin'

en: %s: Write error
pl: %s: Błąd zapisu

en: You cannot specify an output file when processing
    multiple input files.
pl: Nie można podać pliku wyjściowego przy przetwarzaniu wielu plików wejściowych.

en: uuencode usage error:
pl: Błąd użycia uuencode:

en: uuencode fatal error:
pl: Błąd krytyczny uuencode:

note: TRANSLATORS: The following dummy function was crated solely so that xgettext can extract the correct strings.  These strings are actually referenced by a field name in the uuencodeOptions structure noted in the comments below.  The literal text is defined in uuencode_opt_strs. NOTE: the strings belo
en: uuencode (GNU sharutils) 4.14.2
    Copyright (C) 1994-2014 Free Software Foundation, Inc., all rights reserved.
    This is free software. It is licensed for use, modification and
    redistribution under the terms of the GNU General Public License,
    version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
pl: uuencode (GNU sharutils) 4.14.2
    Copyright (C) 1994-2013 Free Software Foundation, Inc., wszelkie prawa
    zastrzeżone. To oprogramowanie jest wolnodostępne, licencjonowane do użytku,
    modyfikacji i redystrybucji na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU
    (GNU General Public License) w wersji 3 lub nowszej
    (<http://gnu.org/licenses/gpl.html>)

en: uuencode is free software: you can redistribute it and/or modify it under
    the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option)
    any later version.
pl: uuencode jest oprogranowaniem wolnodostępnym: można je rozprowadzać oraz
    modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, opublikowanej
    przez Free Software Foundation, w wersji 3 lub dowolnej późniejszej.

en: uuencode is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
pl: uuencode jest rozprowadzane w nadziei, że będzie przydatne, ale BEZ ŻADNYCH
    GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji SPRZEDAWALNOŚCI i PRZYDATNOŚCI DO
    KONKRETNYCH CELÓW. Więcej szczegółów w Powszechnej Licencji Publicznej GNU.

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  %s [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
pl: uuencode (GNU sharutils) - kodowanie pliku do tekstu przyjaznego dla e-maila
    Składnia: %s [ -<flaga> | --<nazwa> ]... [<plik_wejściowy>] <nazwa_wyjścia>

en: 'uuencode' is used to create an ASCII representation of a file that can be
    sent over channels that may otherwise corrupt the data.  Specifically,
    email cannot handle binary data and will often even insert a character when
    the six character sequence "\nFrom " is seen.
pl: 'uuencode' służy do tworzenia reprezentacji ASCII pliku, dzięki czemu może
    być przesłany kanałami, które w innym przypadku uszkodziłyby dane.
    W szczególności poczta elektroniczna nie obsługuje danych binarnych
    i przeważnie dodaje znak w przypadku napotkania sekwencji 6-bajtowej
    "\nFrom ".

en: 'uuencode' will read 'in-file' if provided and otherwise read data from
    standard in and write the encoded form to standard out.  The output will
    begin with a header line for use by 'uudecode' giving it the resulting
    suggested file 'output-name' and access mode.  If the 'output-name' is
    specifically '/dev/stdout', then 'uudecode' will emit the decoded file to
    standard out.
pl: 'uuencode' odczytuje plik_wejściowy (jeśli został podany; w przeciwnym
    wypadku czyta ze standardowego wejścia) i wypisuje postać zakodowaną na
    standardowym wyjściu. Wyjście zaczyna się od linii nagłówka, przeznaczonej
    dla programu 'uudecode', podającej sugerowaną nazwę_wyjścia i uprawnienia.
    Jeśli nazwa_wyjścia zostanie podana jako '/dev/stdout', 'uudecode' wypisze
    zdekodowany plik na standardowe wyjście.

en: 'Note': 'uuencode' uses buffered input and assumes that it is not hand
    typed from a tty.  The consequence is that at a tty, you may need to hit
    Ctl-D several times to terminate input.
pl: Uwaga: 'uuencode' używa buforowania wejścia i zakłada, że wejście nie jest
    tworzone ręcznie z terminala. Konsekwencją jest to, że w przypadku terminala
    może by konieczność wciśnięcia Ctrl-D kilka razy w celu zakończenia
    wprowadzania.

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  uuencode [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
pl: uuencode (GNU sharutils) - kodowanie pliku do tekstu przyjaznego dla e-maila
    Składnia: uuencode [ -<flaga> | --<nazwa> ]... [<plik_wejściowy>] <nazwa_wyjścia>

en:    -m, --base64               convert using base64
pl:    -m, --base64               konwersja przy użyciu base64

en:    -e, --encode-file-name     encode the output file name
pl:    -e, --encode-file-name     zakodowanie nazwy pliku wyjściowego

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'uuencode' is used to create an ASCII representation of a file that can be
    sent over channels that may otherwise corrupt the data.  Specifically,
    email cannot handle binary data and will often even insert a character when
    the six character sequence "\nFrom " is seen.
pl:  - odczyt pliku $HOME/.sharrc
    
    'uuencode' służy do tworzenia reprezentacji ASCII pliku, dzięki czemu może
    być przesłany kanałami, które w innym przypadku uszkodziłyby dane.
    W szczególności poczta elektroniczna nie obsługuje danych binarnych
    i przeważnie dodaje znak w przypadku napotkania sekwencji 6-bajtowej
    "\nFrom ".

en: 'Note': 'uuencode' uses buffered input and assumes that it is not hand
    typed from a tty.  The consequence is that at a tty, you may need to hit
    Ctl-D several times to terminate input.
    
    Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
pl: Uwaga: 'uuencode' używa buforowania wejścia i zakłada, że wejście nie jest
    tworzone ręcznie z terminala. Konsekwencją jest to, że w przypadku terminala
    może by konieczność wciśnięcia Ctrl-D kilka razy w celu zakończenia
    wprowadzania.
    
    Raporty o błędach prosimy wysyłać na adres: <bug-gnu-utils@gnu.org>

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  uuencode [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
    Try 'uuencode --help' for more information.
pl: uuencode (GNU sharutils) - kodowanie pliku do tekstu przyjaznego dla e-maila
    Składnia: uuencode [ -<flaga> | --<nazwa> ]... [<plik_wejściowy>] <nazwa_wyjścia>
    Wywołanie 'uuencode --help' poda więcej informacji.

en: freopen of stdin
pl: freopen standardowego wejścia

en: file name
pl: nazwa pliku

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja '%s' jest niejednoznaczna; możliwości:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '--%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%c%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '--%s' requires an argument
pl: %s: opcja '--%s' musi mieć argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
pl: %s: nieznana opcja '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
pl: %s: nieznana opcja '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja '-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '-W %s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '-W %s' requires an argument
pl: %s: opcja '-W %s' musi mieć argument

en: unable to record current working directory
pl: nie udało się zachować bieżącego katalogu roboczego

en: failed to return to initial working directory
pl: nie udało się przywrócić początkowego katalogu roboczego

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
pl: "

en: '
pl: "

en: cannot create pipe
pl: nie można utworzyć potoku

en: %s subprocess failed
pl: podproces %s zawiódł

en: _open_osfhandle failed
pl: _open_osfhandle nie powiodło się

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
pl: nie można przywrócić fd %d: dup2 nie powiodło się

en: %s subprocess
pl: podproces %s

en: %s subprocess got fatal signal %d
pl: podproces %s otrzymał sygnał krytyczny %d

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: invalid %s%s argument '%s'
pl: błędny argument %s%s '%s'

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
pl: błędny przyrostek argumentu %s%s '%s'

en: %s%s argument '%s' too large
pl: argument %s%s '%s' zbyt długi
